Eğitimler, Genel

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti Nedir? Ne İş Yapar?

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti nedir?

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliklerine uygun olarak emlakçılık, pazarlama, alım- satım işlerinde uğraşanlar sorumlu emlak danışmanı olarak bilinir. Taşınmaz ticari yetki belgeside emlak danışmanları tarafından alınan belgedir, bu belge sayesinde mevcut gayrimenkuller üzerinde ticari faaliyetler yapabilirler. Bu belge emlakçılık yapabilmek için zorunlu bir belgedir.

Sorumlu Emlak Danışmanı sorumlulukları nelerdir?

–Alım-satım sırasındaki belgeleri hazırlamak
–Müşterileri etkin bir şekilde pazarlama yaparak satış yapmak
–İkna kabiliyetiyle karşısındaki müşteriyi tatmin etmelidir.
–Müşterilerin ekonomik durumlarını göz önünde tutup seçenekleri ona göre sunmak
–Alanındaki değişim, gelişimleri takip etmek

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti sertifikası nasıl alınır?

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti iş ilanları

Sorumlu Emlak Danışmanı ve Taşınmaz Ticareti iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.