Eğitimler, Genel

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği Nedir? Ne İş Yapar?

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği Nedir?

Kalite süreçlerinin ölçülmesi, planlanması ve geliştirilmesi konularında işletmelere mühendislik teknikleriyle çözümler sunar. işletmelere ait ürün ve hizmetlerin kalitesinin standartları koruması sağlamaktadır. Hizmetinin stratejik planlama, pazarlama ve üretim gibi süreçlerini etkin bir şekilde takip edebilmek ve birçok yönetimsel ve istatistiksel araç sunma becerisine sahip olmaktır.

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği Ne İş Yapar?

Şirketlerin kalite süreçlerini yöneten kalite mühendisleri/yöneticileri; öncelikle ürün tasarlama, üretim ve pazarlama gibi süreçlerin stratejik planlamasını hazırlar, daha sonra rollerin dağıtımını yaparak uygulanmasına öncülük eder ve son olarak çıkan verileri değerlendirerek gerekli iyileştirmelerin yapılmasına katkı sağlar.

Kalite Mühendisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

-Kalite Mühendisi çalıştığı firmaya ait süreçlerin doğru yönetilmesi,
-Hatalı veya kusurlu üretilen ürünün, üretim sürecindeki en temel probleme inerek bunun ortadan kaldırılmasını ve bir daha ortaya çıkmamasını,
-Yapılan kusurlu işlem ve hataların gözlemlenerek olabildiğince ortadan kaldırılması,
-Firmanın minimum hata ve ihmal ile üretimine devam edebilmesi,
-Küresel rekabetin arttığı günümüzde iş kazalarının önüne geçilebilmesi, hammadde ve zaman kaybının önlenmesi
-Tüm üretim süreçlerindeki risklerin minimum düzeye indirilmesi gibi sorumluluklara sahiptir.

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği / işyeri alanları

-Şirketler
-Fabrikalar

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası nasıl alınır?

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği iş ilanları

Kalite Mühendisliği Ve Yöneticiliği iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.