Eğitimler, Genel

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı Nedir?

Projektif testler, çocuk ve gençlerin “iç dünyası” hakkında ipuçları toplamak üzere uygulanır. Bu testler, çocuk ve gencin kendini nasıl algıladığı, duyguları, ailesi ve çevresi hakkındaki görüşleri ile ilgili bilgi verir. Bu bilgileri toplamak amacıyla değişik türde testler uygulanır.

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı Ne İşe Yarar?

Klinik Psikoloji Enstitüsü Projektif testler bireyin iç dünyası hakkında bilgi toplamak için yapılan özel olarak geliştirilmiş olan testlerdir. Test yapılan bireye bir uyaran gösterilir ve bu uyaran karşı verdiği tepkiler yorumlanarak değerlendirmesi yapılır. Uygulanabileceği kitle yine çocuklar olmakla birlikte üç yaş ile on yaş arasındaki çocuklara uygulanabilmektedir. Bu çalışmalara yansıyan testler farklı ölçütlere göre değerlendirilir.

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı istihdam / işyeri alanları

– Okullarda
– Özel eğitim merkezlerinde
– Psikolojik danışmanlık merkezlerinde
–Hastaneler

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı sertifikası nasıl alınır?

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı iş ilanları

Çocuk Projektif Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.