Eğitimler, Genel

Eğiticinin Eğitimi Nedir?

Eğitim sektörü sürekli bilgi akışının yenilendiği ve gelişen teknoloji ile durmadan öğrenilmesi gereken bir öğrenim sürecidir. Her eğiticinin; yeniliklere ayak uydurması, öğrenci iletişimine katkıda bulunması ve bilgilerini daha ileri seviyeye taşıması adına eğitim alması gerekir. Peki eğitici eğitimi nedir? Bu soru birçok eğitmen tarafından merak edilen ve araştırılan bir sorudur.

Profesyonel ve alanında uzman eğiticilerin yetişmesi adına düzenlediğimiz programlar doğrultusunda, farklı ders anlatımları konusunda teknik bilgilere sahip olunabiliyor. Eğitim ve öğrenim kalitesini üst seviyeye ulaştırmak, öğrencilerle bireysel anlamda sağlıklı bir iletişim kurmak adına bu programların önemi oldukça fazladır.

Eğitimcinin Eğitimi programının en temel amaçlarından biri de eğitimcinin sürdürülebilir eğitim becerisine sahip olmasını sağlamaktır. Bilhassa iş dünyasında, iş veriminin yükseltilmesi için yetişkin eğitiminin başarılı ve etkili bir biçimde yapılması amaçlanmıştır. Bu eğitim özellikle iş sağlığı ve iş güvenliği ile alakalı alanlarda tercih edilmektedir. İş güvenliği ile alakalı personelin eğitilmesinde genel olarak profesyonel eğitimciler tercih edilir.

Eğiticinin sorumlulukları nelerdir?

Eğiticiler birçok alanda yer alır. Okullarda, sektörlerde, iş alanında kısacası var olduğunuz her alanda eğiticilere ihtiyaç duyulur. Eğitim süreci boyunca tekrar eden uygulamalara ek olarak gelişen zamana göre sürekli değişime uğrayan eğitim alanının, yeni tekniklere ihtiyacı vardır. Eğiticiler tarafından birçok program katılımı bireysel gelişim, alanda uzmanlık ve doğru aktarım adına önemli kazanımlardır.

Karşılıklı iletişimi güçlendirir. Öğrencilere doğru bilgi akışı sağlar. Anlatılacak konunun doğru noktadan başlanmasına yardımcı olur. Kendine güvenli bir anlatımı destekler. Eğitim kalitesini artırır. Eğiticinin konu anlatımına odaklanmasını sağlar. Öğrencilerin en iyi şekilde anlayacağı yöntemleri geliştirme konusunda eğiticiye yardımcı olur.

Eğitici eğitimi ile bu yetenek ve donanımlara sahip olmak ileride doğru bireylerin yetişmesine imkân tanır. Her birey öğrendiklerini yakın çevresine aktarır. Sizlerden öğrenilen bilgiler doğrultusunda aslında bir eğitim zinciri oluşur ve bu anlamda eğitime sağlayacağınız katkı tahmin ettiğinizden fazla kişiyi kapsar. Eğitici var olan bilgileri ile yola devam edemez. Bunun nedeni yeni iş kolları, ihtiyaçlar, gereksinimler, gelişen hizmetler, eğitim sistemindeki hızlı değişimler gibi sebeplerden dolayı bir eğitimci sürekli bilgi edinmelidir. Bilgi kaynakları sınırsızdır ve bu anlamda öğrenilecek her detay kullanılabilir bir geri dönüşüm kutusudur. Teknolojik eğitimler ile çağa ayak uydurmak ve sizden öğrenilmek istenen sorulara akıcı cevaplar verebilmeniz için bu program önemlidir.

Eğiticinin Eğitimi Avantajları Nelerdir?

Kendine güven
Yüksek motivasyon
Soruya hızlı cevap verebilme
Heyecanlanma probleminin ortadan kalkması
Anlatıma başlanacak konunun daha kolay tespit edilmesi
Bireysel eğitim verebilme
Toplu eğitimlerde anlatıma odaklanma oranını yükseltme
Daha anlaşılır bir anlatım dili
Farklı teknikler ile eğitim alacak kişiye ulaşabilme
Tam etkileşim
Doğru iletişim
Eğitim liderliği ve eğitim becerisi

Eğiticinin Eğitimi istihdam / işyeri alanları

– İş sağlığı ve güvenliği uzmanları
– Eğitim sektöründe kariyer hedefi olanlar
– İş güvenliği uzmanları
– Sektörlerde iş güvenliği doktorluğu yapmak isteyen doktorlar
– İş yeri eğitim sunumunda görevli personel
– Eğitim Daire Başkanlığı’nda görevli eğitimciler
– İK bölümü çalışanları
– Yönetici olarak çalışanlar
– Hasta karşılama görevlisi
– Personel eğitmenleri

Eğiticinin Eğitimi sertifikası nasıl alınır?

Eğiticinin Eğitimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Eğiticinin Eğitimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Eğiticinin Eğitimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Eğiticinin Eğitimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Eğiticinin Eğitimi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Eğiticinin Eğitimi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Eğiticinin Eğitimi iş ilanları

Eğiticinin Eğitimi iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.