Eğitimler, Genel

Çocuk Gelişimi Nedir? Amacı Nedir?

Çocuk Gelişimi nedir?

İnsanların çocukluk çağından ergenlik dönemine kadar geçen sürede yaşadıkları hayatlarında önemli bir iz bırakır. Bu nedenle o dönemde alınan eğitim oldukça önemlidir. Çocuk gelişimi bölümünde okul öncesi çocuk gelişimi eğitimi alınır.

Çocuk Gelişiminin amacı nedir?

Çocuk gelişimi bölümünün amacı, çocukların doğumundan itibaren yasal olarak yetişkin sayıldıkları 18 yaşına gelene kadar gelişim alanlarını destekleyen, aileye ve topluma hizmet sunan çocuk gelişimi uzmanı yetiştirmektir. Çocukların gelişim alanları zihinsel, sosyal ve duygusal olarak özetlenebilir. Çocuk Gelişimi Bölümü, çocukların gelişim gereksinimlerinin saptanmasını amaçlayan eğitim programıdır.

Çocuk Gelişimi Eğitimi

Yeni öğretim modeline göre anaokulu ve kreşlerde öğreticiler birebir öğretici konumundan rehberlik eden ve öğrenmeye yönlendiren kişiler olmaya başladı. Bu şekilde çocuk öğrenmeyi istendik davranış haline getirerek uygulamaları kalıcı hale getirmeyi kolaylaştırdı. Çocukların yaşayarak öğrenmesini sağlamak için kendini rahat ve mutlu hissettiği bir ortamda bulunması bu alanda önemli bir konu haline geldi.

Çocuk Gelişimi / işyeri alanları

–Anaokulları
–Kreşler
–Rehabilitasyon merkezi

Çocuk Gelişimi sertifikası nasıl alınır?

Çocuk Gelişimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Çocuk Gelişimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Çocuk Gelişimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Çocuk Gelişimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Çocuk Gelişimi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Çocuk Gelişimi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Çocuk Gelişimi iş ilanları

Çocuk Gelişimi iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.