Eğitimler, Genel

Arge Yönetimi Nedir? Sorumlulukları Nelerdir?

Arge Yönetimi Nedir?

Arge sistemsel bir plan oluşturularak yönetilen bir sistemdir. Planlı bir şekilde yapılması gerektiğinden belli bir programa bağlı olmalıdır. Bu programın ilk aşaması ise gözlemlemektir. Arge’nin her aşaması önemli fakat tespiti doğru yapmak için öncelikle doğru gözlemi yapmak çok önemlidir. Bu yüzden gözlemleme aşamasında temel bir araştırma yapılmalıdır. Daha sonra da gözlem sonucu ulaşılan yeni bilgiyi uygulanabilir olduğuna bakılır. İlgili prosedür ve teknikler uygulanır.

Arge Yönetimi Sorumlulukları Nelerdir?

– Uygulamalı araştırmalar yapmak
– Projelerin yapılabilirlik testi
– Test ve deneyler yapma
–Pazarlama departmanı ile iş birliği içerisinde çalışmak

Arge Yönetimi işyeri alanları

–Fabrikalar
–Kamu Kurumları
–Özel sektör

Arge Yönetimi sertifikası nasıl alınır?

Arge Yönetimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Arge Yönetimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Arge Yönetimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Arge Yönetimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Arge Yönetimi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Arge Yönetimi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Arge Yönetimi iş ilanları

Arge Yönetimi iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.