Eğitimler, Genel

Beden Dili Ve Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Beden Dili Ve Eğitimi nedir?

Beden dili, bireylerin iletişim kurmalarını sağlayan ilk araç olarak görülür. Mimikler jest ve göz hareketlerinden meydana gelen, bunları zihinsel ve fiziksel bir şekilde destekleyen iletişim bütünü ve biçimidir. Beden dili iletişimi kişinin kendini ifade ederken büründüğü biçime denir.

Beden Dili Ve Eğitimi Ne İşe Yarar?

–Etkili bir beden dili ile karşımızdakini etkileyebiliriz.
–Daha özgüvenli görünürüz ve daha pozitif oluruz.
–Verilmek istenen mesajın doğru anlaşılmasını sağlamış oluruz.

Beden Dili Ve Eğitiminin Hayatımızdaki Önemi?

Duygu ve düşüncelerin anlaşılmasında kelimeler değil beden dili esastır. Araştırmalar gösteriyor ki bir konuşma da kelimler %10, ses tonu %30, %60 oranında da beden dili etkilidir. İyi bir konuşmacı konuyu dinleyicilere aktarırken aynı zamanda beden dilini de etkili biçimde kullanır.

Beden Dili Ve Eğitimi sertifikası nasıl alınır?

Beden Dili Ve Eğitimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Beden Dili Ve Eğitimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Beden Dili Ve Eğitimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Beden Dili Ve Eğitimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Beden Dili Ve Eğitimi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Beden Dili Ve Eğitimi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Beden Dili Ve Eğitimi iş ilanları

Beden Dili Ve Eğitimi iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.