Eğitimler, Genel

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi Nedir?

Avukat Katibi kimdir?

Avukat katibi avukat odalarının idare ve iş faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olan kişidir. Üstlendiği rol, hem yasal bir uygulama olarak hem de bir işletme olarak bakıldığında bir bütünün parçasını oluşturur. Mahkeme prosedürlerine uygun davranılmalıdır ve görgü kurallarını bilmeniz gerekir. Avukat katibi için kısacası avukatın sağ kolu denilebilir. Çünkü avukat katibi, birlikte çalışmakta olduğu avukata her davasında yardımcı olmak için çalışır.

Avukat Katibinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

– Makbuz hazırlar ve bunları imzalatır
– Telefon, mail, faks gibi iletişim trafiğini yönetir
– Randevuları düzenler
– Adliyeden gelen davalarla alakalı tüm yazıları dosyalara aktarır
– Adliyeye giderek evrak işlerini yönetir

Hukuk Yönetimi Nedir?

Hukuk büro yönetimi, ilgili hukuk bürosundaki yazışma, haberleşme ve organizasyondan sorumlu kişidir. Bir yönetici asistanın büro içindeki görevleri gibi, gerekli randevuları ayarlar, uygun iletişim araçlarıyla haberleşmeyi sağlar, müvekkillerin dosyalarını düzene sokar ve büroya gelen ziyaretçileri uygun alana yönlendirir ve çalışan olarak bilgi almak ve dosyayı takip etmek için arayanlara gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi istihdam / işyeri alanları

– Hukuk Bürosu
– Adliye

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi sertifikası nasıl alınır?

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi iş ilanları

Avukat Katipliği Ve Hukuk Yönetimi iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.