Eğitimler, Genel

Microsoft Office Powerpoint Nedir? Ne İşe Yarar?

Microsoft Office Powerpoint nedir?

En önemli Microsoft Office programı Powerpoint yazılımıdır. Günümüzde neredeyse tüm sunumlar ve toplantılar bu Powerpoint programı üzerinden yapılmaktadır. İş dünyasına girdiğinizde sunumlar genellikle kaçınılmazdır. Bu durumda bu programı en uygun şekilde kullanmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. İş dünyasındaysanız ve genel hizmetler alanında çalışıyorsanız, raporları okumak ve gerekirse birçok rapor veya sunum hazırlamak için bu programı istisnasız kullanmalısınız. Powerpoint programını kullanın; resim, çizim, tablo ve grafikleri farklı renklerde metinlerle etkin bir şekilde birleştiren ekranlar oluşturabilir. Ve tıpkı bir slayt gösterisinde olduğu gibi bir sayfadan diğerine geçmek kolaydır. Bu program hakkında bilgi vermeniz gerekirse ilgili programı kullanarak ekrandaki yazıya farklı animasyonlar ve çizimler ekleyebilirsiniz. Ayrıca slaytlara ve birçok farklı sunuma ses efektleri ve anlatım eklenebilir.

Microsoft Office Powerpoint Ne İşe Yarar?

Günümüzde birçok eğitim merkezinde ve okullarda da bu programın kapsamlı dersi verilmektedir. Eğitim alanını göz önünde bulundurduğumuzda, okullarda da bilgisayar öğretmenleri bu programı çok fazla kullanmaktadır. Bu programı öğrencilerin ileri ki iş yaşamlarında faydası olması açısından eğitimleri düzenli olarak verilmektedir. Eğitim alanında, öğretmenler ders anlatırken bu programı kullanmaktadır. Bunun yanında konferans salonlarında söz konusu program kullanılarak konferansa gelen kişilere farklı konseptlerde bilgilendirme sunumu gerçekleşmektedir. Görselliğin ön plana çıktığı bir sunum sayesinde, anlatılmak istenen konu daha detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde birçok meslek grubu da bu programı kullanmayı tercih etmekte ve tüm kolaylıklarından yararlanmaktalar. Powerpoint programı başta olmak üzere, birçok program eğitimleri için bizimle iletişim kurabilir, konusunda uzman eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz.

Microsoft Office Powerpoint Nerelerde Kullanılır?

Powerpoint programı; Belgeler, elektronik tablolar, slaytlar oluşturmak ve e-postayı yönetmek için farklı program türlerini birleştiren Microsoft paketinin bir parçasıdır. Program sayesinde resim, metin, animasyon ve tablolardan oluşan farklı slaytlar hazırlayabilirsiniz. Bilindiği gibi Powerpoint sadece bir slayt yapma programı değil, birçok farklı alanda da harika çalışıyor. Bu programın başlıca özellikleri; Microsoft Powerpoint sayesinde analiz sonuçlarını, raporları, toplantı metinlerini, tabloları, kreatif çalışmaları, afiş tasarımlarını, reklam sloganlarını ve yüzlerce dokümanı sunum olarak hazırlamak mümkündür.

Microsoft Office Powerpoint İle Neler Yapabiliriz?

– Metin sunumu hazırlayabilirsiniz
– Metin sunumlarına resim, grafik video ses ve animasyon ekleyebilirsiniz
– Ses efekti ve anlatım ekleyebilirsiniz.
– Geçiş animasyonları ve sinematikler ekleyebilirsiniz.
– Makrolar ile çalışmayı destekler, makrolar oluşturma ve onları çalıştırabilirsiniz.
– Yazıcıdan çıktı almadan önce tam sayfa olarak inceleme yapılabilirsiniz.

Microsoft Office Powerpoint Sertifikası Nasıl Alınır?

Microsoft Office PowerPoint eğitimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Microsoft Office PowerPoint Eğitimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Microsoft Office PowerPoint Eğitimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Microsoft Office PowerPoint Eğitimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Microsoft Office Powerpoint Eğitimi Sertifikası Ulusal ve Uluslararası Geçerli Mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Microsoft Office PowerPoint Eğitimi sertifikası e-devlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.