Eğitimler, Genel

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik Nedir? Ne İş Yapar?

Atletik Performans nedir?

Her spor branşının vücudumuzdan farklı fiziksel talepleri vardır. Atletik Performans, spora özgü uygulanan çalışma sistemidir. Atletik Performansta; sporcuların dinamik ve statik postür analizi, kuvvet testi, kardivasküler dayanıklılık testi, çeviklik testi ve sürat testlerini göz önünde bulundurarak eksikliklerine ve ihtiyaçlarına yönelik antrenman programları hazırlanır.

Atletik Performans, genç sporcular ve yetişkin sporculara uygulanır. Atletik performansta amaç sporcuların branşlarına yönelik spesifik çalışmalar ile performanslarını en üst seviyeye ulaştırmaktır. Bireysel ve takım sporları özelinde sporcuların atletik performans seviyelerini branşın ve sporcunun ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmek son derece önemlidir. Atletik Performans Koçluğu (APK), takım veya bireysel olarak ihtiyaç analizleri sonucunda branşın ve sporcunun gelişimi açısından atletik performans düzeyinin nasıl geliştirilmesi gerektiği noktasında dersleri içermektedir. Bu bağlamda, Atletik Performans Koçluğu, hem bireysel hem de takım sporlarında atletik performans koçu olan veya olmak isteyen kişilerin katılabileceği bilimsel kanıta dayalı bilgiler ve yaygın saha uygulamalarını içeren kapsamlı bir eğitim programıdır.

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik sertifikası nasıl alınır?

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik iş ilanları

Atletik Performans Koçluğu ve Kondisyonerlik iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.