Eğitimler, Genel

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Nedir?

Temel çocuk haklarında tüm çocukların nitelikli eğitim ve bakımı ilkesi esas alınmıştır. Çocuk bakım ve eğitim etkinlikleri ile çocuğun temel gelişim özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Bu eğitim programı ile çalıştığı kurumda çocukları tanıma, anlama becerisi, özel eğitim gerektiren çocuğu olan ailelere rehberlik yapabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmak amaçlanmaktadır. Çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, çocukların yaşına uygun etkinlik malzemelerini hazırlama gibi işlemlerde beceri sahibi olabilirsiniz.

Bu yaş gurubundaki çocuklar ile yapılabilecek etkinliklere örnek olarak ise konuşma ve dinleme becerilerini ve sayma yeteneklerini geliştirecek basit oyunlar, birlikte kitap okumak, şarkılar söylemek, kesme-yapıştırma vb. etkinlikleri gösterebiliriz.

4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Sertifikasına Sahip Eğiticinin Sorumlulukları

– Sağlık ve temizlik ilkelerine uygun olarak çocukların bakımlar ile ilgilenmek
– Çocuğa düzenlenen yemek listesini kontrol etmek, sağlıklı yiyecek tedbirlerini alabilmek
– Çocuğun gelişimini takip etme ve gelişimle ilgili kayıtları tutabilmek
– Yaş ve gelişim özelliklerine uygun materyal ve oyuncak hazırlayabilmek
– Çocuğun yaşına ve ilgi alanına uygun kitap seçmek

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri sertifikası nasıl alınır?

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri” sertifikasına sahip olabilirsiniz. 4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen 4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri iş ilanları

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.