Eğitimler

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama Nedir?

Veri analizi araştırma raporunun oluşmasındaki ilk aşamadır. Araştırmacı uygun araştırma yöntemiyle elde ettiği verileri analiz ederek araştırmanın sonuçlarının ortaya çıkmasını sağlar. Bu bağlamda araştırma verilerinin analizi ve raporlanması sonucun genel çerçevesinin ortaya çıkmasını sağlar.

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama Ne İşe Yarar?

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi ve Raporlama Sertifika Programı eğitimi, sosyal bilimler alanında çalışan kişilerin veri analizi ve raporlama becerilerini geliştirmesini amaçlar. Bu eğitim, araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve sosyal hizmetler sektöründe çalışanlar için önemlidir. Ayrıca, bu eğitim sertifikası ile çalışma hayatında daha avantajlı pozisyonlar elde edebilirsiniz.

Veri Analizi Neden Önemlidir?

Hedef Kitlenizi Daha İyi Tanımak: Analiz yoluyla ürün ve hizmetlerinizin hedef kitlenizde nasıl bir yansıması olduğunu görebileceksiniz. Müşterilerin arkalarında bıraktıkları verilerle alışkanlıklarını, ilgi alanlarını, harcama düzeylerini görebilecek ve buna göre kişiselleştirmeler, düzenlemeler ve yeni iş planları oluşturabileceksiniz.

Daha İyi Problem Çözme Metotları: Verilerle desteklenmiş kararların ve geliştirilen çözümlerin başarı olasılığı daha yüksektir. Sezgilere veya tahminlere değil, doğrudan gerçeklere dayalı bilgilerle problemler çözülür.

Veri Analiz Uzmanı Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

– Şirkette günlük, haftalık ya da aylık olarak rapor hazırlamak ve yorumlamak,
– Hazırlayıp yorumladığı raporları yöneticisi ile paylaşmak,
– Şirket için farklı analiz ve raporlar oluşturarak satış ekibini desteklemek,
– Şirkette bulunan birimlerin her türlü raporlama, analiz ve modelleme ihtiyaçlarını hazırlamak, takibini yapmak,
– SPSS yazılımını bilmek ve bu yazılımla çalışmak,
– Veri ihtiyaçları için gerekli iş desteğinin verilmesini sağlamak,
– İhtiyaca uygun veri projeleri hazırlamak ve sunmak,
– Yapılan analizler sonrası hazırlanan tasarlamaların uyumluluğunu kontrol ve test etmek,
– Veri kalitesi çalışmaları hazırlamak, koordine etmek ve uygulamak,
– Şirketlerin mali kayıtlarıyla veri ölçümü yapmak ve analiz yöntemlerini tespit etmek,
– Teknoloji ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmek.

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama sertifikası nasıl alınır?

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama sertifikası e-devlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama iş ilanları

Sosyal Bilimlerde Veri Analizi Raporlama iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.