Eğitimler, Genel

Microsoft Office Word Nedir? Ne İşe Yarar?

Microsoft Office Word Nedir?

Microsoft şirketi tarafından Windows işletim sistemi altında çalışacak biçimde tasarlanmış dilden dile dolanan kelime işlem programı olan Word; dünyada oldukça geniş alanda yer bularak hemen hemen her alanda kullanılan değişilmez bir yazı yazma programıdır.

Günlük basın yayınlarında, kitap ve tez yapımı gibi kullanılabilecek Word programı çok zengin işlem ve işlevlere sahip olup; mükemmel bir kelime işlemci programıdır. Word ile bir dokümanda yapılabilecek bütün işlemler yapılabilir. Uzun bir dokümanın Word kullanılarak hazırlanması, daktilo kullanılarak hazırlanmasından çok daha kolaydır.

Microsoft Office Word Ne İşe Yarar?

Microsoft Word’ü birçok alanda kullanabilirsiniz. Her türlü işlerinizi halledebilmeniz için içerisinde onlarca biçimlendirme araçları mevcuttur.
Microsoft Office iş belgeleri oluşturmak için kullanılması gereken en temel uygulamalar arasındadır. İster sıfırdan belge oluşturabilir isterseniz de profesyonelce tasarlanmış hazır şablon kullanarak başlangıç yapabilirsiniz.
Aynı iş hayatında olduğu gibi okul hayatında da Word kullanmak en temel ihtiyaçlardan birisidir.
Microsoft Word’ü kişisel alanlar için de kullanabilirsiniz. Davet, kart, hediye kartı, yemek tarifi kartı gibi birçok amaçla kullanabilirsiniz.

Microsoft Office Word ile Neler Yapılabilir?

– Düz veya şekilli yazı yazılabilirsiniz.
–Yazılan metin bilgilerinin içerikleri, indeks, sayfa numaraları, dipnot bilgileri ve daha birçok işlem hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilir.
– Yanlış yazılan bilgiler düzeltilebilir, yeni bilgiler eklenebilir veya silinebilir.
– Yazıları sütunlar halinde düzenlenebilirsiniz.
– Kalıp mektuplar veya form yazılar hazırlanıp çok sayıda kişiye gönderilebilirsiniz.
– Raporlar, faturalar, e-postalar ve kitaplar gibi kişisel ve işle ilgili belgeleri oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır.
– Özgeçmiş veya davetiye gibi farklı belgeler tasarlayabilirsiniz.
– Hazır içerikler ile kapak sayfaları ve kenar çubukları gibi öğeleri kullanıp etkili sayfalar oluşturulabilirsiniz.
– Daha önceden kayıtlı bir belgede çalışabilirsiniz. Yeniden düzenleyebilirsiniz veya yazdırabilirsiniz.
– Yazılara resim, grafik, özel karakter, şekil vb. ekleyebilirsiniz.
– Klavye veya Mouse ile kullanılabilirsiniz.
– Sayfa numaralarını otomatik verilebilirsiniz.
– Otomatik dipnot ekleyebilirsiniz.
– Özel karakter, düz yazı, şekil veya tablolardan sözlük hazırlayabilirsiniz.
– Belgelerinizin profesyonel görünmesini sağlamak için birbirini tamamlayan üst bilgi, alt bilgi, kapak sayfası ve metin kutusu tasarımları ekleyebilirsiniz.
– Belgelerinize tema ve başlık stilleri ekleyebilirsiniz.
– Yazıcıdan çıktı almadan önce tam sayfa olarak inceleme yapılabilirsiniz.
– Kelimeler veya cümleler birbirinden farklı boyutta ve karakterde yazılabilirsiniz.
– Diğer programlarda hazırlanan dokümanları Word de kullanabileceğiniz şekil de dönüştürülebilirsiniz.

Microsoft Office Word Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Microsoft Office Word sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Microsoft Office Word” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Microsoft Office Word” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Microsoft Office Word uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Microsoft Office Word Eğitimi Sertifikası Ulusal ve Uluslararası Geçerli Mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Microsoft Office Word sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.