Eğitimler, Genel

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi Nedir?

Manevi Rehberlik, dinsel ve manevi alana yönelimli danışanların gereksinimlerini karşılamak ve bu alanda toplumun ihtiyaç duyduğu konular dikkate alınarak hazırlanmış bir eğitim programıdır.
Değerler, aklın ve kalbin birlikte uyum içinde olması şeklinde tanımlanabilir.
Ahlaki, kültürel, ruhsal, toplumsal ve bireysel alana ilişkin uygun duyarlılık geliştirmeyi ve bunları içselleştirmeyi içerir. Toplumsal ve insani değerler insan yaşamının en önemli yanını oluşturur. Sevgi, cesaret, dostluk, yardımlaşma, temizlik, saygı, doğruluk, nezaket ve benzerleri önem verilen toplumsal değerlerdir. Değerler toplum için önemlidir, değerlere uygun davranan insanlar da toplum gözünde değerlidir. Değerler sadece günlük eylem ve davranışlarımıza rehberlik eden ilke ve ölçütler olmaları bakımından değil, genel yaşam tarzımızı ve yönünü etkileme, belirleme açısından da önemlidir.

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi Ne İşe Yarar?

– İyi karakterli bireyler yetiştirmeye
– Temel değerleri pekiştirmeye
– Çocukların kendilerine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmalarını sağlamaya
– Çocukların kazandıkları değerleri davranışla ifade etmeleri yönünde fırsat vermeye
– Karakter ve Değerler Eğitiminin ailede ve okulda paralel bir şekilde işleyişini sağlamaya

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi istihdam / işyeri alanları

– Okul Öncesi Eğitim Kurumları (Kreş, Anaokulu),
–Kur’an Kursu,

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi sertifikası nasıl alınır?

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi iş ilanları

Manevi Rehberlik Ve Değerler Eğitimi iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.