Eğitimler, Genel

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi Uygulayıcısı

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi Nedir?

Düss Öykü Testi, çocukların kompleks ve sorunlarını çözümlemek için hazırlanmış tekniklerin en geliştirilmişlerinden biridir. Bu teste yararlanılan öyküler daha çok onların anlayabilecekleri ve ilgi duyabilecekleri biçimde hazırlanmıştır. Test on tane yarım bırakılmış hikayeden oluşur. Hikâyeler, çocukların anlayabilecekleri ve ilgi duyabilecekleri biçimde yapılandırılmıştır. Her öykünün bir içeriği vardır. Bu teste yararlanılan öyküler daha çok onların anlayabilecekleri ve ilgi duyabilecekleri biçimde yapılandırılmıştır. Buna göre her öykü veya öyküdeki kahramanlar bir veya birkaç kompleksle ilgilidir.
bazı komplekslerin karşılığı olan soruların üstünde durmak ve alınan yanıtların anlamlı oluşlarına göre daha derinleştirerek sorular sormak gerekir. Bunun içindir ki, bu öykülerin, bilinçaltı simgelerini ve psikanalitik soru sorma tekniğini iyi bilen bir uygulayıcı tarafından kullanılması gerekir.

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi Ne İşe Yarar?

Bir çocuğun kişiliğinin önemli yönlerini ortaya çıkarmasıdır. Kişiliğin bu boyutlarından bazıları, gerçeklik testi ve yargı düzeyini, dürtülerin, savunmaların, çatışmaların ve özerklik düzeyinin kontrolü ve düzenini sağlar.

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi iş pozisyonları

– Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi testi uzmanı
– Test uygulayıcısı

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi istihdam / işyeri alanları

– Psikoloji poliklinikleri
– Psikiyatrist klinikleri
– Aile danışmanlık merkezlerinde
– PDR ofisleri
– Okullar
– Anaokulu ve kreşler

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi sertifikası nasıl alınır?

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi Uygulayıcısı iş ilanları

Luissa Düss Psikanalitik Öykü Testi Uygulayıcısı iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.