Eğitimler, Genel

İngilizce Sertifikaları,Eğitimi ve Önemi

Daha iyi bir iş, kaliteli iletişim ve akademik kariyer için İngilizce bilmek zorunludur. Dünyanın hemen her köşesinde konuşulan evrensel bir dil olan İngilizce, mesleki ve kişisel hedefler için de gereklidir. 67 ülkenin resmi ve 27 ülkenin de ikinci resmi dili olan İngilizce öğrenmek, global anlamda ciddi avantajlar sağlar.

Kariyer yapmak ve elde ettiği avantajları değerlendirmek yabancı dil öğrenerek sağlanır. Günlük hayatımız içinde önemli bir yere sahip olan İngilizce, kişisel gelişimin yanı sıra iyi bir kariyer hedefi olanlar için de etkili bir şekilde kullanılmalıdır.

İnternet üzerinde en çok kullanılan dil olan ingilizce başarısı, eğlence ya da iş amaçlı olarak fark etmeksizin dünyanın her yerinde kesintisiz iletişim imkânı sunar. Uluslararası iş dünyasının da ortak dili olan ingilizce, başka pek çok dille ilişkili olarak büyüleyicidir.

Neden yabancı dil öğrenmeliyim sorusunun cevabı olan iletişimin önemi, giderek globalleşen dünyanın en temel ihtiyacı olarak karşımıza çıkar. İnsanların dünyanın neresinde olursa olsun tanışmasını, çalışmasını ve ortak noktada buluşmasını kolaylaştıran dil, hayatımız için ortak bir değerdir.

Bilgiye erişme fırsatı sunan bu özelliğiyle de hayatımız için vazgeçilmez olan İngilizce; ufku genişletir, hafızayı tazeler ve beynin sürekli meşgul olmasını sağlar. Dünya genelinde kabul görmüş bir dil olan İngilizce bilmenin önemi kişinin bulunduğu her ortamda fark yaratabilmesiyle dikkat çeker. Bakış açısını net bir şekilde ifade etmeye yarayan iletişim, aynı zamanda dünyaya açılan en önemli penceredir.

İngilizce Öğrenmek Bize Ne Kazandırır?

– Kariyerinizde yükselmenizi sağlar
– Turistik gezilerde hayatınızı kolaylaştırır
– Yaşayacağınız ülkeyi seçmeyi kolaylaştırır
– Sosyalleşmenizi sağlar
– Daha analitik düşünmeye katkı sağlar
– İngilizce bilmek kişiyi işverenlerin gözünde daha cazip kılar
– Dünyanın en iyi üniversitelerine erişim sağlama imkânı verir

Genel İngilizce sertifikası nasıl alınır?

Genel İngilizce sertifikası almak için online sınav programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Genel İngilizce” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun online sınav ile üniversite ve devlet onaylı “Genel İngilizce” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Genel İngilizce programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Genel İngilizce sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Genel İngilizce sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.