Eğitimler

Thai Masajı Nedir?

Thai Masajı Nedir?

Thai masajı, Tayland’da kökeni olan bir masaj türüdür. Vücudun farklı bölgelerine baskı, esneme, germe ve vücut ağırlığını kullanarak yapılan bir masajdır. Thai masajı, çoğunlukla yerde veya masaj masasında uygulanır ve uygulama sırasında giysilerinizi çıkarmadan yapılabilir.

Thai masajında, uygulayıcı ellerini, parmaklarını, dirseklerini, ayaklarını ve hatta bacaklarını kullanarak vücudunuzdaki enerji hatlarını, kasları ve eklemleri hedef alır. Bu masajda amaç, vücuttaki enerji akışını dengelemek, stresi azaltmak, kas gerginliğini gidermek, kan dolaşımını arttırmak ve vücutta bir rahatlama hissi yaratmaktır.

Thai masajı, yorgunluk, sırt ağrısı, boyun ağrısı, baş ağrısı, uyku bozukluğu ve sinir sistemi bozukluğu gibi çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde yardımcı olabilir. Ancak, bu masaj türü, bazı kişiler için uygun olmayabilir. Özellikle, kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, deri hastalıkları veya hamilelik gibi durumlarda öncelikle doktorunuzla konuşmanız önerilir.

Thai Masajı Nasıl Uygulanır?

Thai masajı, uygulayıcının el, parmak, dirsek, ayak ve bacaklarını kullanarak kasları germe, esneme ve baskı yapma teknikleri kullanır. Uygulayıcı, çoğunlukla vücut ağırlığını kullanarak müşterinin vücudunda belirli bir noktaya baskı uygular ve ardından bu noktayı gerer ve esnetir. Bu teknikler, vücudunuzdaki enerji hatlarının hareket etmesine ve dolaşımın artmasına yardımcı olur.Thai masajı, sırt, boyun, omuz, bacak ve ayakları kapsayan bir tam vücut masajı olabilir. Masaj sırasında, müşteri genellikle gevşemek için derin nefes alır ve uygulayıcıya vücutlarında rahatsızlık hissettikleri noktaları bildirir. Thai masajı genellikle 60-90 dakika sürer ve uygulayıcının kişisel tercihine göre farklı teknikler içerebilir.

Thai Masajı sertifikası nasıl alınır?

Thai Masajı sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Thai Masajı” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Thai Masajı” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Thai Masajı uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Thai Masajı sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Thai Masajı sertifikası e-devlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.