Eğitimler, Genel

Solidworks Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Solidworks, bilgisayar destekli 3 boyutlu katı modelleme ve tasarım (3D CAD) yazılımıdır. İnternette bulunabilecek eğitim programları ile kolayca öğrenilebilmektedir ve ayrıca birçok üniversite, meslek yüksek okulu ve teknik lisede eğitimi verilmektedir En yaygın kullanılan 3 boyutlu katı modelleme yazılımıdır. AutoCAD kullanıcılarının çoğu, 2. boyuttan 3. boyuta geçiş için bu programı tercih etmişlerdir. Solidworks için aslında programdan ziyade yazılım paketi demek daha doğrudur.

Solidworks ile neler yapılır?

– Detaylı 3 boyutlu nesne tasarımı
– Detaylı 2 boyutlu nesne tasarımı
– Ürün geliştirme aşamalarının oluşturulması
– Hazırlanan 3 boyutlu dosyaların saklanması ve korunması
– 3 boyutlu nesne tasarımlarının resimlendirilmesi ve animasyona dönüştürülmesi
– 3 boyutlu nesnelerin üretim maliyetlerinin öngörülmesi

Solidworks hangi alanlarda kullanılır?

Solidworks bilgisayar destekli yazılım programı olduğundan her alanda kullanımı artık mümkündür. Yani tasarım ile inşa edilmeyen ve mühendislik dokunuşu olmayan bir alan yok diyebiliriz.

– İşletmelerin tasarım departmanları,
– İşletmelerin araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) departmanları,
– İşletmelerin ürün geliştirme (Ür-Ge) departmanları,
– İşletmelerin imalat departmanları, gibi birimlerde çalışma imkanı bulabilmektedir.

Solidworks sertifikası nasıl alınır?

Solidworks sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Solidworks” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Solidworks” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Solidworks uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Solidworks sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından Solidworks sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Solidworks iş ilanları

Solidworks iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.