Genel

Ön Büro Sorumlusu Nedir? Ne İş Yapar?

Ön Büro Sorumlusu Nedir?

Ön büro sorumlusu, bir işletmede ön büro işlemlerini yürüten ve müşterilerle ilk teması sağlayan kişidir. Bu pozisyon, müşteri hizmetleri, telefonları yanıtlamak, randevuları almak ve rezervasyonlar işlemlerini yürütmek gibi görevleri içerebilir. Bu pozisyon aynı zamanda işletmeye gelen misafirleri karşılamak ve yönlendirmek gibi görevleri de içerebilir.

Ön Büro Sorumlusu Ne İş Yapar?

Ön büro sorumlusu, bir işletmede ön büro işlemlerini yürütür ve müşterilerle ilk teması sağlar. Bu pozisyon, müşteri hizmetleri, telefonları yanıtlamak, randevuları almak ve rezervasyonlar işlemlerini yürütmek gibi görevleri içerebilir. Ayrıca işletmeye gelen misafirleri karşılamak, yönlendirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır. Ön büro sorumlusu ayrıca işletmenin çalışma saatleri, kapalı olduğu günler, işletmenin adresi ve diğer temel bilgileri ile ilgili bilgi verir. Ön büro sorumlusu ayrıca işletmenin ödeme işlemlerini yürütmekte ve ödemeler için gerekli belgeleri toplayabilir.

Ön Büro Sorumlusu istihdam / işyeri alanları

Ön büro sorumlusu pozisyonu, birçok farklı işletme ve sektörde bulunabilir. Örnekler arasında:

– Otel ve turizm sektörü: Ön büro sorumlusu, otel misafirlerinin check-in ve check-out işlemlerini yürütmek, odaların rezervasyonlarını yapmak ve misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır.
– Ofis ve iş merkezi: Ön büro sorumlusu, telefonları yanıtlamak, randevuları almak, posta ve paketleri teslim almak ve ofis güvenliğini sağlamak gibi görevleri yerine getirebilir.
– Sağlık hizmetleri: Ön büro sorumlusu, hastaların randevularını almak, ödemeleri işlemek ve hasta bilgilerini saklamak gibi görevleri yerine getirebilir.
– Eğitim: Ön büro sorumlusu, öğrencilerin kayıt işlemlerini yürütmek, burs ve finansman işlemlerini yürütmek ve öğrencilerin sorularını yanıtlamak gibi görevleri yerine getirebilir.
– Perakende: Ön büro sorumlusu, müşterilerin satın alma işlemlerini yürütmek, ödemeleri işlemek ve müşterilerin sorularını yanıtlamak gibi görevleri yerine getirebilir.

Ön Büro Sorumlusu sertifikası nasıl alınır?

Ön Büro Sorumlusu sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Ön Büro Sorumlusu” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Ön Büro Sorumlusu” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Ön Büro Sorumlusu uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Ön Büro Sorumlusu sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Ön Büro Sorumlusu sertifikası e-devlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Ön Büro Sorumlusu iş ilanları

Ön Büro Sorumlusu iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.