Eğitimler

ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 22483:2020, turizm sektöründe kalite yönetim sistemleri için bir standarttır. Bu standart, turizm hizmetleri sunan organizasyonların kalite yönetim sistemlerini geliştirmelerini ve müşteri memnuniyetini arttırmak için gereken adımları belirlemelerini sağlar ve turizm organizasyonlarının hizmetlerinin kalitesini ölçme, değerlendirme ve iyileştirme sürecini tanımlar. Ayrıca, organizasyonların hizmetlerinin kalitesini sürekli olarak iyileştirmek için gereken sistemleri kurmalarını ve uygulamalarını önerir.

ISO 22483:2020, turizm sektöründe hizmet sunan organizasyonların müşteri memnuniyetini arttırmak, hizmetlerin kalitesini sürekli olarak iyileştirmek ve turizm alanında faaliyet gösteren otellere ve tüketicilere bilinçli kararlar vermek için kriterler sağlamak amacıyla, ilgili faaliyetler, kullanılan tesis ve ekipman gereksinimleri dahil olmak üzere turizm hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan hizmetlerin terminolojisinin ve özelliklerinin standardizasyonudur. Rekabet avantajı elde etmek için kullanabilecekleri bir standarttır.

Bu belge, oteller için personel, hizmet, etkinlikler, eğlence faaliyetleri, güvenlik ve güvenlik, bakım, temizlik, tedarik yönetimi ve misafir memnuniyeti ile ilgili kalite gerekliliklerini ve tavsiyelerini belirler.

ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi sertifikası nasıl alınır?

ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi” sertifikasına sahip olabilirsiniz. ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen ISO 22483:2020 Turizm Kalite Yönetim Sistemi sertifikası e-devlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.