Eğitimler, Genel

Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama Nedir? Ne İşe Yarar?

Zaman Yönetimi Nedir?

Zaman yönetimi, kişinin yapması gereken işleri önem ve aciliyet sırasına göre planlaması ve böylece zamanı kontrol altına alması için kullanılan özel teknikleri içeren bir kavramdır. Zaman yönetimi, verimliliği arttırmak ve işleri zamanında yetiştirmek için yapılır.

Toplantı Planlama Nedir?

Toplantı en az iki insanın ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelerek hareket etmesine, fikir, görüş ve öneri paylaşımına, etkili iletişime, yapılan faaliyetlerin faturasının verilmesine ve ortak misyon ve vizyon oluşumuna katkı sağlamaktadır. Toplantılardan istenilen verimin elde edilmesi ise etkili bir toplantı yönetimi gerekli olmalıdır.

Zaman Yönetimi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Zaman Yönetimi Eğitimi, kişinin vaktini daha etkili bir şekilde kullanmasını, sorumluluklarını vaktinde yerine getirmesini, zamanı kontrol edebilmesini, neye vakit ayırdığını doğru analiz etmesini sağlar. Zaman Yönetimi Eğitimi, özellikle yoğun iş hayatına sahip olan kişilerin işine yarar. Zaman Yönetimi Eğitimi, kişinin zaman yönetimi teknikleri alanında bilgi sahibi olmasını sağlar. Böylece kişi, zamanı nasıl daha bilinçli bir şekilde kontrol etmesi gerektiğini öğrenmiş olur. Kişi, Zaman Yönetimi Eğitimi sayesinde daha verimli bir şekilde çalışır ve vaktinin kalan kısmını kendi yapmak istediği işlere de ayırabilir.

Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama istihdam / işyeri alanları

– Özel Sektör
– Devlet kurumları
– Okullar
– Hastaneler
–Fabrikalar

Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama sertifikası nasıl alınır?

Zaman Yönetimi Ve Toplantı Planlama sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama iş ilanları

Zaman Yönetimi ve Toplantı Planlama iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.