Eğitimler

Gölge Oyunları Nedir? Nasıl Oynanır?

Gölge Oyunları Kaç Kişiyle ve Nasıl Oynanır?

Gölge oyunu, geleneksel olarak hayvan derilerinden kesilerek hazırlanmış insan, hayvan, eşya gibi figürlerin bir ışık kaynağı önünde oynatılarak, gölgelerinin gerdirilmiş, beyaz bir perdeye düşürüldüğü gösteri sanatıdır. Gölge oyununda oyuncuların bir sınırı yoktur. Yani istenilen kişi sayısında oyuncu oyuna dahil edilebilir. Bu bakımdan her bir aile bireyi de oyuna dahil edilebilir. Oyunun kuralları bakımından her aile bireyine belirli bir süre verilir. Bu süre boyunca bir ışık kaynağı yardımı ile eller kullanılarak duvarda şekiller oluşturulur. Bu şekiller yaratıcılıklara bağlı olarak konuşturulur. Bir nevi her daim hayal gücünü kullanmaya yönelik tasarlanmış bir oyundur.

Gölge Oyunları sertifikası nasıl alınır?

Gölge Oyunları sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “Gölge Oyunları” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “Gölge Oyunları” sertifikasına sahip olabilirsiniz. Gölge Oyunları uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA tıklayınız.

Gölge Oyunları sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen Gölge Oyunları sertifikası e-devlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

Gölge Oyunları iş ilanları

Gölge Oyunları iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.