Eğitimler, Genel

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği Nedir? Sorumlulukları Nelerdir?

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği nedir?

Araştırma ve Geliştirme kelimesinin kısaltılması olan AR-GE , çoğu sektörde kullanılır. Yapılacak olan veya yapımı planlanan projelerden söz eder. Bilimsel çalışmaların dayanağı olmuştur. Yeni projeleri hayata geçirmeden öncelikle detaylı bir şekilde araştırılması ve geliştirilmesi çalışmalarını yapar. Teknoloji ile ilerleme gösteren AR-GE çalışmaları, üretme sürecinin başlangıç noktasını kapsar. AR-GE, teknolojiden otomobilden, gıdadan tekstilden sanayiye kadar her sektörde bulunur. Bu pozisyon makine, kimya, endüstri gibi çeşitli mühendislik dallarında çalışma imkanı sunar. Pazarlama ve üreticiler ile işbirliğinde ilerler. AR-GE mühendisi, küçük ve büyük ölçekli işletmelerin gelişip büyümesini sağlamaktadır. Firmanın ihtiyaç ve hizmetlerini kendi alanına uygun çalışmalar yaparak yürütür.

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği sorumlulukları nelerdir?

–Ürünler için maliyetleri düşürmek ve bu ürünlerin yaşam döngüsünü uzatma üzerine çalışmalar yapmak
–Yerel sektörü araştırmak ve trend olan analizleri gerçekleştirmek
–Trendlere uygun ürünler geliştirmek
–Yeni tasarım ve ürün süreçlerinin yönetimini yapmak
–İlgili bölümlerle koordinasyonu sağlamak

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği iş pozisyonları

– Ürün geliştirme
–Tasarım departmanları

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği işyeri alanları

– Fabrikalar
–Kamu Kurumları
–Özel sektör

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası nasıl alınır?

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası almak için kurs ya da sertifikalı eğitim programına katılmak gerekmektedir. En yetkin “AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği” sertifikası üniversiteler tarafından verilen ve e-devlet sistemine işlenen sertifikadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan online eğitim ile üniversite ve devlet onaylı “AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği” sertifikasına sahip olabilirsiniz. AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği uzaktan eğitim programını incelemek ve sertifikasına sahip olmak için BURAYA  tıklayınız.

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası ulusal ve uluslararası geçerli mi?

Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu kurumuna bağlı üniversiteler tarafından verilen AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği sertifikası edevlet sistemine işlenmekte ve Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından tanınmaktadır. Üniversitelerin vermiş oldukları diploma ve sertifikalar, ülkelerarası anlaşmalar ile uluslararası geçerliliği söz konusudur.

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği iş ilanları

AR-GE Mühendisliği Ve Yöneticiliği iş ilanlarına kariyer ve insan kaynakları sitelerinden ulaşabilirsiniz.